sex tube

Sakızlı dondurma tarifi

404

Sütlü sakızlı dondurma, adından da belli olduğu gibi damla sakızı aroması içiren, hoş kokulu ve damaklarda dondurulmuş muhallebi tadı bırakan harika bir lezzettir. Yaz aylarında vazgeçilmez olan dondurma, sade, sütlü gibi nefis tatlarla içimizi ferahlatır ve bizleri mutlu eder.

İlk olarak sütü derin bir tencereye koyalım ve kaynatmaya başlayalım. Süt kaynarken kaymaklanmaya başlayınca, içine şeker ilavesi yapalım. Şeker ve süt birlikte bir süre kaynamaya devam etsin. Kaynadıktan sonra tencereyi ateşten alalım.

Daha sonra un gibi dövülmüş olan damla sakızını, tenceredeki sütün içine atalım. Vanilyayı da ilave ettikten sonra karıştırmaya devam edelim. Diğer taraftan ayrı bir kabın içine yumurta akını ayırıp koyalım. Yumurta akını bir kasenin içinde iyice çırpalım. Beyaz köpük gibi oluncaya kadar çırpma işlemine devam edelim.

Bembeyaz köpük halini alınca sütün içine ilave edip karıştırmaya devam edelim. Tahta bir kaşık yardımıyla iyice karıştırdıktan sonra, soğumaya alalım. Biraz ılımaya başladıktan sonra, çelik dondurma kalıplarının içine dökelim. Daha sonra buzdolabının dondurucu kısmına dondurmamızı olması için koyalım. İstediğimiz zaman afiyetle yiyelim.

MALZEMELER

500 gr. süt
4 adet yumurta
200 gr. toz şeker
2 çay kaşığı vanilya
2 çay kaşığı dövülmüş damla sakızı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory