sex tube

Kayısı Tatlısı Tarifi

178

Kayısı tatlısı yaz aylarında gönülleri ferahlatan harika bir çeşittir. Hafif tatlılar arasında yerini alan kayısı tatlısını sık sık yapabiliriz. Oldukça kolay yapılan ve çok sevilen bu harika tatlıyı, akşam yemeklerinden sonra, gönül rahatlığıyla tüketebiliriz. Gelen misafirlerimize üzerine kaymak ve dondurma ilave ederek sunabileceğimiz, harika bir lezzet şölenidir.

İlk olarak kuru kayısıları bol suda iyice yıkayalım. İyice yıkadıktan ve tozlarını temizledikten sonra, üzerine 1 litre su ekleyelim. Su ekledikten sonra, bir gün boyunca veya bir gece boyunca ağzını kapatıp bu şekilde bekletelim. Beklemiş olan kayısıların içine ertesi gün şeker ekleyelim.

Şeker ilave etmiş olduğumuz kayısıları yaklaşık olarak 45 dakika kadar kaynatalım. Kayısılar şişinceye kadar kaynatma işlemine devam edelim. Şişmiş olan kayısıları ateşten alalım. Daha sonra içine 1 su bardağı sıkılmış portakal suyu ilave edelim.

Portakal suyunu ekledikten sonra, soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra, kayısıları tencerenin içinden düzgün bir şekilde çıkaralım. Kayısılar tamamen kopmayacak şekilde, ortadan ikiye bölelim. Bölmüş olduğumuz kayısıların içine bir miktar kaymak ve dövülmemiş tüm bir adet fındık yerleştirelim. Daha sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

yarım kg. kuru kayısı
1 litre su
yarım kg. toz şeker
1 su bardağı portakal suyu
kaymak
fındık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory