sex tube

Zeytinyağlı Semizotu Tarifi

247

Zeytinyağlı semiz otu, hafif ve çok lezzetli bir sebze yemeğidir. Oldukça besleyici olan semiz otunun yemeği de, sağlıklı ve vitaminlidir. Zeytinyağlı yemekler arasında çok sevilen ve semiz otu, günün her saati yenilebilen ve sevilen bir lezzettir. Çocuklarımızın da severek yiyeceği harika bir lezzettir.

İlk olarak semiz otunu iyice yıkayalım. Yıkadıktan sonra biraz ıslayalım ve bütün kirinin gitmesini sağlayalım. İyice yıkadıktan sonra yarım parmak kalınlığında doğrayalım. Hepsini doğradıktan sonra, soğan ve sarımsağı da küçük parçalar halinde doğrayalım. Derin bir tencerenin içine yeterli miktarda zeytinyağı koyalım.

Yağın üzerine doğranmış olan soğan ve sarımsakları ekleyelim. Soğanlar ve sarımsaklar hafif pembeleşinceye kadar kavuralım. Daha sonra içine yıkanmış olan havuçları jülyen şeklinde doğrayalım. Havuçları da soğan ve sarımsaklarla beraber bir kaç dakika kadar kavuralım.

Kavurduktan sonra için doğranmış semiz otunu ilave edelim. Bir süre semiz otu ile beraber kavurmaya başlayalım. Diğer taraftan domatesin kabuklarını soyalım ve yemeklik olarak doğrayıp tencerenin içine ilave edelim.

İçine tuz ve pirinç tanelerini de ilave edip karıştırmaya devam edelim. Daha sonra tencerenin kapağını kapatalım ve kısık ateşte su koymadan pişirmeye bırakalım. Pirinçler pişinceye kadar pişirmeye devam edelim. Daha sonra ocağın altını kapatalım ve yemeğimiz ılıdıktan sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 bağ semiz otu
1 adet kuru soğan
1 adet havuç
2 adet domates
1 yemek kaşığı pirinç
2 diş sarımsak
3 yemek kaşığı yağ
tuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory