sex tube

Dört mevsim çorbası tarifi

162

Dört mevsim çorbası, adından da belli olduğu gibi her mevsim kolaylıkla yapılacak ve severek içilebilecek çorba çeşitlerinden biridir. Kendimize ve sevdiklerimize keyif verici bir tat sunmak için dört mevsim çorbası çok doğru bir tercih olacaktır. Akşam yemeğine gelecek olan misafirlerimiz için sunulabilecek ve damaklarda tat bırakan bir lezzet olacaktır.

İlk olarak köfteleri hazırlayalım ve derin bir kabın içine kıyma, soğan rendesi, tuz, karabiber ekleyelim. Daha sonra bu karışımı iyice yoğuralım. Macun kıvamına geldikten sonra olabildiğince küçük parçalar koparalım ve yuvarlayalım. Yuvarlanan köfteleri bir tabağın içine alalım. Tabağı sallayalım ve köftelerin birbirine karışmamasını sağlayalım.

Daha sonra köftelerin üzerine hafif bir şekilde un serpelim. Geniş bir tavanın içine yağ koyalım. Yağ ısınınca köfteleri içine atalım ve kızartalım..Köfteler kızardıktan sonra tabağın içine alalım. Diğer taraftan buğdayları iyice yıkayalım. Derin bir tencerenin, içine koyalım ve üzerine su koyup kaynamaya alalım.

Buğdaylar yarı pişmiş bir hale gelince içine küp küp doğranmış olan havuçları alalım. Bu şekilde bir taşım daha kaynatalım. Daha sonra içine önceden haşlanmış olan nohutları koyalım. Küp küp doğranmış kabakları da ilave edelim. Kısık ateşte hepsini pişirelim. Çorbamız pişerken diğer taraftan terbiyesini hazırlayalım.

Süzme yoğurdu, unu ve suyu karıştıralım. Çatal yardımı ile iyice çırpalım. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı kaynayan çorbamızın içine yavaş yavaş ilave edelim. Tuzunu da koyup bir taşım daha kaynatmaya devam edelim. Üzerine ince doğranmış dere otu ekleyip sıcak olarak servise sunabiliriz. Afiyet olsun.

MALZEMELER

100 gr. kıyma
yarım adet soğan rendesi
un, su, 1 kase süzme yoğurt
1 çay bardağı buğday
1 çay bardağı nohut
1 adet kabak
1 adet havuç
karabiber, tuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory