sex tube

Tavuklu patlıcan bastı tarifi

284

Tavuklu patlıcan bastı, yemek öğünlerimizde çok sevilerek yenen bir çeşittir. Yaz kış patlıcan yemeği damaklarda tat bırakır ve lezzetine doyum olmaz. Tavuklu patlıcan bastıyı, hepimiz severek yeriz ve yanına yakışan pirinç pilavıyla servise sunarız.

İlk olarak patlıcanları alacalı olarak soyalım. İkiye bölmüş olduğumuz patlıcanları, daha sonra üçe veya dörde bölelim. Üzerine tuz atıp bekletelim. Daha sonra yıkayıp süzelim. Patlıcanlar süzülürken diğer taraftan tencereye yağ koyalım. Kuru soğan ve sarımsakları doğrayalım ve kavurmaya başlayalım.

Soğan ve sarımsaklar kavrulurken küçük doğranmış tavuk göğsünü içine ilave edelim. Karıştırmaya başlayalım. Tavuk göğsü kavrulurken içine salça ilave edelim. Harcımızı tencereye yayalım. Üzerine önceden haşlamış olduğumuz nohutları ekleyelim.

Tencereye eklemiş olduğumuz nohutların üzerine patlıcanları, domatesleri ve yeşil biberleri küp küp doğrayıp ekleyelim. Daha sonra tuz, karabiber ve az miktarda su koyalım ve kısık ateşte pişirmeye bırakalım. Suyunu çok az koyup kendi su ile pişmesini sağlayalım. İyice pişen yemeğimizin altını kapatalım ve sıcak olarak servise sunalım.

MALZEMELER

4 adet patlıcan
2 adet kuru soğan
2 diş sarımsak
200 gr. tavuk göğsü
2 adet domates
4 adet yeşil biber
1 su bardağı nohut
1 tatlı kaşığı biber salçası
yağ, tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory