sex tube

Mozaik kurabiye tarifi

199

Kurabiye çeşitleri özellikle çocuklarımızın çok sevdiği bir çeşittir. Üstelik aniden gelen komşumuza veya arkadaşımıza ikram edilebilecek en güzel çeşitlerden biridir. Mozaik kurabiye, görüntüsü itibariyle de oldukça göz dolduran bir lezzettir. Çayın veya soğuk içeceklerin yanına çok yakışacak olan kurabiyeyi, sıkça yapabiliriz.

İlk olarak derin bir kabın içine oda sıcaklığında erimiş olan margarini koyup elimizle karıştıralım. Üzerine yumurta akı koyalım. Daha sonra içine süt, salça, bir miktar un ve kabartma tozunu ekleyelim. Bu malzemeleri iyice karıştıralım. İçine aldığı kadar un ekleyip karıştırmayı sürdürelim.

Ele yapışmayan ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde edinceye kadar yoğurma işlemine devam edelim. Daha sonra hazır olan hamurumuzu düz bir zemine koyalım. Merdane ile hamurumuzu açalım. Açmış olduğumuz hamurun üzerine zeytin ezmesi sürelim.

Daha sonra hamuru uçlarından toplayalım ve tekrar yoğurmaya başlayalım. Renkler birbirine iyice karışsın. Dalgalı bir mozaik görüntüsü oluncaya kadar karıştırma işlemine devam edelim. Daha sonra hamuru ikiye bölelim. İstediğimiz kalınlıkta rulo yapalım.

Hamuru derin dondurucu da 1 saat bekletelim. Dolaptan çıkınca yuvarlak bir şekilde keselim. Yağlanmış fırın tepsisine dizelim. Önceden ısıtılmış fırına sürelim. Piştikten sonra fırından çıkarıp soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra servise sunalım.

MALZEMELER

250 gr. margarin
1 adet yumurta
1 çay bardağı süt
1 yemek kaşığı salça
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı zeytin ezmesi
tuz, aldığı kadar un

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory