sex tube

Karışık dondurma tarifi

311

Karışık dondurma, özellikle yaz aylarında severek yenen ve vazgeçilemez olan bir çeşittir. Akşam yemeğinden sonra, ailemize yapacağımız güzel bir dondurma sürprizi çok sevindirici olacaktır. Ev usulü yapılmış bir dondurma, tatlının üzerine koyulabilir veya yemeklerden sonra hafifçe zevkle tüketilebilir.

İlk olarak derin ve geniş bir tencerenin içine süt koyalım. Sütümüzü kaynatmak için ocağa alalım. Yüksek ateşte kaynadıktan sonra, içine toz şekeri ekleyelim. Toz şekeri koyduktan sonra salep ekleyelim. Sütümüzü devamlı karıştırıp kıvama gelmesini bekleyelim. Kaynadıktan sonra 15 dakika daha karıştırarak kaynatalım.

İyice kaynamış ve kıvama gelmiş olan karışımın altını kapatalım. Ara sıra karıştıralım ve soğumasını sağlayalım. Karışım soğumaya başladıktan sonra, toz krem şantiyi ekleyelim. Dondurma harcının altına bolca buz koyup yavaşça karıştırma işlemini sürdürelim.

İçerisine doğramış olduğumuz çilek, böğürtlen ve muzu ilave edelim. Muzları çok küçük parçalara bölelim. Meyvalarımızı ekledikten sonra tekrar karıştıralım. Karıştırma işlemini koyu bir kıvam elde edinceye kadar sürdürelim. Karışım koyulaşınca, istediğimiz kalıplara koyalım ve derin dondurucu da bekletelim. Hazır olan dondurmazı servise sunalım.

MALZEMELER

1 kg. süt
250 gr. toz şeker
2 yemek kaşığı salep
1 paket toz krem şanti
1 adet muz
10 adet çilek
istenilirse böğürtlen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory