sex tube

Tavuklu kabak tarifi

305

Tavuk göğsü üzerinde kabak, oldukça lezzetli yemek çeşitleri arasındadır. Tavuk ve kabağın birleşiminden meydana gelen yemeğimiz, oldukça hafiftir ve tadına doyum olmaz. Akşam yemeklerinde şık bir servis sunmak isteyen herkesin kolayca yapabileceği bir çeşittir.

İlk olarak orta boy kabakları kabak oyacağı ile çizelim. Çizdikten sonra kabakları iyice yıkayalım. Daha sonra kabak oyacağı ile baş ve son kısımlarını kesip içlerini çıkaralım. Bütün kabakları ince halkalar halinde doğrayalım. Diğer taraftan tavanın içine yağ koyalım. Dövülmüş olan sarımsakları da ekleyip tavanın içinde soteleyelim.

Kabakları da ilave edelim ve çevirelim. Kabaklarımız yarı pişme kıvamına geldikten sonra, kabukları soyulmuş ve doğranmış domatesleri ilave edelim. Karıştıralım ve önceden haşlanmış mısırları ekleyelim. Tuz ve karabiber ilave edip karıştıralım.

Kabaklarımız yenilebilecek kıvama gelinceye kadar pişirelim. Kabaklarımız az diri ve canlı olmalıdır. İstediğimiz kıvamda pişen kabakları, servis tabağına alalım. Tavuk göğsünü tuz, karabiber, pul biber, kekik serpip teflon tavada kızartalım. Kızardıktan sonra ince dilimler halinde keselim. Kabakların üzerine dizelim. Soteleme işleminden sonra kabaklara dere otu, maydanoz ilavesi yapalım. Daha sonra yemeğimizi servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

2 adet kabak
2 adet tavuk göğsü
2 adet domates
1 yemek kaşığı mısır
2 diş sarımsak
pul biber, tuz
karabiber, yağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory