sex tube

Pratik mantı tarifi

322

Mantı çeşitleri hepimizin severek yediği ve vazgeçilemez lezzetler arasındadır. Kendimize ve sevdiklerimize pratik mantı ile güzel bir sürpriz yapıp ağızlarını tatlandırabiliriz. Yufka ile yapılacak olan bu muhteşem yufkayı, adından da belli olduğu gibi oldukça pratik yapılan bir yemektir.

İlk olarak taze yufkayı tezgahın üzerine açalım. Yufkayı çok düzgün bir şekilde yayalım. İçerisine bir kase suyu serpelim. Fırça yardımıyla her yerine değecek şekilde yayalım. İki taraftan yufkayı rulo yapıp saralım. Daha sonra ortada buluşturalım. Yufkayı buluşma noktasından ikiye keselim. Rulo yufkaları bir parmak kalınlığında keselim.

Tavaya bol yağ koyalım ve yufkaları kızartalım. Geniş bir bor camın içine havlu kağıt serelim ve kızarmış olan yufkaları üzerine çıkaralım. Bütün yufkalar kızardıktan sonra, diğer taraftan bir kasenin içine sarımsakları soyup tuz ile birlikte ezelim. İçine yoğurt koyalım ve karıştıralım.

Bir tavanın için yağ koyalım ve kızdıralım. Yağ kızdıktan sonra içine toz kırmızı biber koyalım. Yağ ile birlikte kızdıralım. Yufkaların üzerine hazırlamış olduğumuz sarımsaklı yoğurdu dökelim. Tavadaki yağı da gezdirelim ve ince doğranmış maydanozları üzerine serpelim. Daha sonra servis tabaklarına alalım ve afiyetle yiyelim.

MALZEMELER

1 adet yufka
2 yemek kasesi yoğurt
3 diş sarımsak
1 tutam maydanoz
1 çay kaşığı kırmızı toz biber
tuz, yağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory