sex tube

Otlu yufka pidesi tarifi

126

Otlu yufka pidesi, mis gibi kokusuyla damaklarda nefis lezzetler bırakır. Özellikle sabah kahvaltılarına hazırlayabileceğimiz otlu yufka pidesini, sevdiklerimizi mutlu etmek için hazırlayabiliriz. Çay saatine gelecek olan misafirlerimize hazırlayıp sunabileceğimiz bir börek çeşididir.

İlk olarak yufkayı düz bir zeminin üzerine açalım. Fırça yardımıyla her yerini eşit miktarda yağlayalım. Ucundan başlayıp parmak uçlarımızla hafifçe büzelim. Bir ucundan başlayıp seyrekçe yuvarlayalım. Bitiş ucunu ise alt tarafa saklayalım.

Daha sonra fırın tepsisine dizelim ve önceden ısıtılmış fırına sürüp 5 dakika kadar kızartalım. Diğer taraftan tavanın içine yağ koyalım. Yeşil soğanları doğrayıp içine ekleyelim. Doğranmış otları da soğanlar hafif pembeleşince içine ekleyelim. Tuz ve karabiberi de ilave dip karıştırmaya başlayalım.

Tavanın altını kapatıp ocaktan alalım. Kızarmış olan soğanları fırından çıkaralım ve üzerine kavrulmuş olan otları serpelim. İyice yayalım. Otları yaydıktan sonra üzerine bıldırcın yumurtalarını kıralım. Yumurtayı kırdıktan sonra, hala sıcak olan ve ısınan fırına sürelim. İyice pişince fırından çıkaralım ve servis tabağına alalım. Üzerine peynir serpelim. Yumurtaların arasına çeri domateslerini yerleştirelim. Daha sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 adet yufka
5 adet bıldırcın yumurtası
1 tutam ıspanak
ebe gümeci
yeşil soğan
ısırgan otu
2 yemek kaşığı beyaz peynir
5 adet çeri domates
tuz, karabiber, pul biber
zeytinyağı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory