sex tube

Mevsim Sebzeli Mücver tarifi

114

Her mevsim sevilerek yenen mücveri, bir de mevsim sebzesine göre denemek gerekir. Her mevsimin kendine has lezzeti, sebze çeşitleri vardır. Bu sebzeleri birleştirerek ortaya lezzet harikası çıkarmak mümkündür. Çay saatlerinde yapabileceğimiz mevsim mücverini, gelen arkadaşlarımız çok severek yiyeceklerdir.

İlk olarak kabakları rendeleyelim. Rendeledikten sonra, avucumuza alıp suyunu sıkalım. Suyunu çıkardıktan sonra, bir kabın içine alalım. Daha sonra havuçları rendeleyelim. Üzerine ince doğranmış yeşil soğan ve ince doğranmış pırasayı ilave edelim. İyice yıkanmış olan maydanozları da ince bir şekilde doğrayalım.

Daha sonra dere otu, taze naneyi de aynı şekilde ince ince doğrayalım. Bitin yeşillikleri doğradıktan sonra, içine yumurtayı kıralım. Beyaz peynir ufalayalım ve içine ekleyelim. Tuz ve karabiber koyalım. Bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Karışımın üzerine yavaş yavaş un ilave edelim.

Un ile birlikte harcın iyice karışmasını sağlayalım. Harcı dökülebilir kek kıvamına getirene kadar un ekleyip çırpalım. Kaşıkla dökülebilir kıvama geldikten sonra, tavaya yağ koyalım. Mücveri kaşık kaşık döküp kızartalım. Mücverin yanına sarımsaklı yoğurt yapıp servise sunabiliriz. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 adet kabak
1 adet havuç
4 adet yeşil soğan
1 tutam maydanoz
1 tutam dere otu
yağ, tuz, karabiber
1 tutam taze nane
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı beyaz peynir
aldığı kadar un

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory