sex tube

Tas kebabı tarifi

303

Tas kebabı, akşam yemeğinde yapılabilecek en güzel lezzetlerden biridir. Kendimize ve sevdiklerimize, hatta gelecek olan misafirlerimize sunabileceğimiz eşsiz lezzetler arasında ilk sıralarda yerini alır. Tadına doyulamayan bir lezzettir ve damaklarda mükemmel lezzetler bırakır.

İlk olarak geniş bir kabın içinde kuşbaşı doğranmış kuzu et, küçük doğranmış soğan, salça, tuz, karabiber, kimyon ve yağ hep birlikte harmanlanır. Harmanladıktan sonra bir tasın içine dolduralım. Doldurduktan sonra tepsinin ortasına ters çevirelim ve düzgün bir şekilde yerleştirelim.

Tasın yerinden oynamaması için üzerine ağır bir şey koyalım. Koyduğumuz cisim ısıya dayanıklı olmalıdır. Daha sonra tepsinin içine 3 su bardağı su koyalım. Suyunu koyduktan sonra ocağın üzerine oturtalım. Ağır ateşte etler pişinceye kadar pişirelim. Yaklaşık olarak 1 saat kadar pişirme işlemine devam edelim.

Et kendi suyunu önce bırakıp sonra çekmelidir. Diğer taraftan pirinçleri ayıklayalım. Ayıkladıktan sonra yarım saat kadar tuzlu sıcak suyun içinde bekletelim. Isladıktan sonra suyunu süzelim ve tepsinin içine eşit miktarda dağıtılır. Pirinç tepsideki suyu çektikten sonra, ocağın altını kapatalım. Bir süre demlendikten sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

500 gr. kuzu eti
2 adet soğan
2 yemek kaşığı salça
2 su bardağı pirinç
4 su bardağı su
karabiber, kimyon
tuz, yağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory