sex tube

Mercimekli bükme tarifi

303

Mercimekli bükme, lezzetli bir tattır. Çay saatlerinde aniden gelen misafirlerimize sunabileceğimiz bir çeşittir. Evimizde hali hazırda bulundurulacak ve doyumsuz lezzeti ile, memnun edici olan mercimekli bükme, misafirlerimizin yüzünü güldürecektir.

İlk olarak mercimekleri yıkayalım ve tencerenin içine koyalım. Mercimekleri geçecek kadar su ve tuz ekleyerek mercimekleri pişirelim. Hiç suyu kalmayıncaya kadar pişmesini bekleyelim. Daha sonra ocaktan alalım ve üzerine tuz ile karabiber ekleyelim. Daha sonra un, tuz ve su ile açılabilecek kıvamda bir hamur yoğuralım.

Hamuru yoğurduktan sonra ikiye bölelim ve hamuru dinlenmeye bırakalım. Daha sonra margarini eritelim ve üzerine sıvı yağ ilave edelim. Bu karışımı soğumaya bırakalım. Dinlenmiş olan hamurumuzu 30 m. çapında pazı yapalım. Açılan pazıların üzerine 3 kaşık zeytinyağı gezdirelim ve her tarafına yedirelim.

Yağlanmış olan pazıları üst üste koyalım. Her iki yufkanın kenarlarını bastırarak yapıştıralım. Hamura iki elimizin üzeri ile bastıralım. Büyütelim ve esnetelim. Tekrar yağlayalım ve bohça gibi kapatalım. Yağladıktan sonra dolaba alalım ve 10 dakika kadar bekletelim. Daha sonra hamurumuzu oklava ile açalım. 15 cm. lik kareler keselim. Ortalarına mercimek koyalım. Karşılıklı kenarlarını birbirine hafif bitişene kadar kapatalım. Yağlanmış fırın tepsisine dizelim ve pişirmeye bırakalım. Pembeleşince ve kızarınca fırından çıkaralım ve servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

500 gr. un
300 gr. mercimek
1 paket margarin
1 su bardağı sıvı yağ
karabiber, tuz, su

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory