sex tube

Boşnak böreği tarifi

333

Boşnak böreği, özel günlerde veya çay saatlerinde yapılabilecek muhteşem bir lezzettir. Çay saatlerinde gelecek olan misafirlerimize bu değişik ve şahane böreği sunabiliriz. Çocuklarımızın da çok severek yiyeceği böreği, sabah kahvaltısında sürpriz olarak bir gün önceden yapabiliriz.

İlk olarak geniş bir kabın içine un, tuz ve ılık su eklenir ve kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğrulur. Ele yapışmaya bir hamur elde edinceye kadar yoğurma işlemine devam edelim. Yoğurduktan sonra hamurumuzu 10 dakika kadar bekletelim.

Hamurumuzu bu bekleme süresi içinde bir kaç defa yoğurabiliriz. Daha sonra hamurumuzun üzerini örtelim ve bekleyelim. Dinlenmiş olan hamurumuzu 30 eşit parçaya ayıralım. Her birini çay tabağı büyüklüğünde merdane yardımıyla açalım. Daha sonra yağı eritelim ve diğer yağ ile birbirine karıştıralım.

Her parçayı yağa batıralım. Batırdıktan sonra iki parçayı üst üste koyalım. Elimizle kenarlarından döndürerek hamurumuzu esnetelim. Büyüyebildiği kadar büyütelim. Hamur tahtasının üzerine koyalım. Diğer yufkaları da sırayla aynı işlemden geçirelim. Daha sonra hepsini çevirerek esnetelim ve tepsinin boyutuna göre büyütelim.

Katı yağ ile yağlanmış fırın tepsinin içine düzgün bir şekilde yerleştirelim. Üzerine arzu ettiğimiz harcı döşeyelim. Geri kalan parçalara da aynı işlemi uygulayıp tepsiye yerleştirelim. İç harcın üzerine düzgün bir şekilde koyduktan sonra kenarlarına bastıralım ve birbirine tutunmasını sağlayalım. Üzerine kalan yağ karışımını gezdirelim ve fırça yardımıyla yedirelim. Önceden ısıtılmış fırına sürelim ve pişince fırından çıkaralım. Daha sonra sıcak olarak servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 kg. un
tuz, ılık su
yarım su bardağı sıvı yağ
yarım su bardağı katı yağ
arzuya göre iç malzeme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory