sex tube

Vanilyalı krema tarifi

435

Vanilyalı krema, evde kolayca yapabileceğimiz ve pastaların üzerine pratik bir şekilde uygulayabileceğimiz bir tattır. Vanilyalı krema, çok lezzetli olup pratik bir şekilde yapılan ve mükemmel lezzeti olan krema çeşididir. Evimizde gelen misafirlerimiz için kek veya pastaların üzerine uygulanacak bir lezzettir.

İlk olarak un, nişasta, şeker, tuz ve üç adet yumurtanın sarısını bir tencerenin içinde iyice çırpalım. Daha sonra tencerenin içine soğuk sütü yavaş yavaş dökelim. Malzemelerimiz tekrar karıştıralım. Topaklanma olmadığına emin oluncaya kadar çırpma işlemine devam edelim. Ağır ateşte ağır ağır pişirmeye başlayalım.

Ocakta pişerken de devamlı olarak karıştıralım. Arada sırada çatal yardımıyla hızlı bir şekilde çırpalım. Karışımımız istediğimiz muhallebi kıvamına gelince, ocaktan alalım ve içine vanilyamızı ekleyelim. Tekrar karıştıralım ve soğumaya bırakalım. Muhallebimiz soğurken, devamlı karıştıralım.

Kabuk tutmaması açısından devalı olarak karıştıralım. Hazır olan muhallebimizi sıkma torbasıyla veya kaşık yardımıyla, pişirmiş olduğumuz kek veya kurabiyelerin içine veya üzerine istenilen miktarda kullanılabilir. Üzerine fındık, ceviz veya çikolata rendesi ile süsleyebilir kaselere doldurarak muhallebi olarak da ikramda bulunabiliriz. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 litre süt
2 su bardağı şeker
1,5 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı nişasta
3 adet yumurta sarısı
1 paket vanilya
1 çay kaşığı tuz,

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory