sex tube

Sıkma köfte tarifi

325

Sıkma köfte, gelecek misafirlerimiz için hazırlanabilecek harika ve doğru tercihler arasında yerini alır. Kendimiz için de yapabileceğimiz bu muhteşem bir lezzet olan sıkma köfte, sarımsaklı sosu ile, damaklarda tat bırakacaktır. Köfte çeşitleri içinde çok sevilen sıkma köfteyi, misafirlerimize sunmak doğru bir tercih olacaktır.

İlk olarak ince doğranmış soğan, tuz, ince kıyılmış dere otu, kırmızı biber, yarma ve ince bulguru geniş bir kabın içine koyalım. Hepsini karıştırmaya başlayalım. Ara sıra elimize su alalım ve su ile yoğurmaya başlayalım. Bu şekilde iyice yoğuralım. Malzemeler birbirine iyice karışıncaya kadar karıştıralım.

Daha sonra hamurumuzdan fındık büyüklüğünde koparalım. Topaklarımızı yuvarlayalım. Üzerine biraz bastıralım. Derin bir tencereye su koyalım ve içine tuz ekleyelim. Harlı ateşe koyalım ve kaynamasını bekleyelim. Bütün malzemeler bitinceye kadar bu işleme devam edelim.

Suyumuz kaynayınca içine hazır olan köftelerimizi atalım. Harlı ateşte 15 dakika pişirelim. Pişirme sırasında ağzını kapakla kapatmayalım. Diğer taraftan soğanları ince ince doğrayalım. Kıymayı biraz yağda kavuralım. İnce doğranmış biber, kabukları soyulmuş ve küçük doğranmış domates ve salça ekleyelim. Daha sonra nane ve ince kıyılmış maydanoz ilave edelim ve sosumuzu hazırlayalım. Biraz karıştıralım.

Pişmiş olan köftelerimizi süzerek suyun içinden çıkaralım. Hazırlamış olduğumuz sosun içine atalım.Köfteleri zedelemeden karıştıralım. Daha sonra biraz soğumaya bırakalım ve köftelerimiz soğuyunca bir kaç defa daha karıştıralım.Daha sonra köftelerimiz servis tabağına alabiliriz
MALZEMELER

4 su bardağı yarma veya 3 su bardağı ince bulgur
1 su bardağı ince irmik
2 adet soğan
dereotu,kırmızı biber

İÇ MALZEMELER

2 adet soğan
4 yemek kaşığı kıyma
6 adet domates
3 yemek kaşığı salça
4 adet sivri biber
nane, maydanoz
tuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory