sex tube

Krem parfe tarifi

311

Krem parfe, özellikle sıcak yaz aylarının aranılan tat ve lezzetlerinden biridir. Ani gelen bir misafirimize ikram edilebilecek en güzel çeşitlerdendir. Çocuklarımızın da severek yiyeceği krem parfeyi yapmak ve hazırlamak oldukça kolaydır. Misafirimizi gelmeden hazırlayıp buzdolabında soğutalım ve aniden gelenlere gönül rahatlığıyla ikram edelim.

İlk olarak yumurtaların sarı ve beyazlarını ayıralım. Daha sonra yumurta sarısı ve şeker beyazlaşıncaya kadar çırpalım. Kar beyaz ve krema kıvamına geldikten sonra bekletelim. Diğer bir kabın içine yumurta akı, bir fiske tuz ekleyelim ve mikser yardımıyla çırpalım.

Bu karışım köpük köpük oluncaya kadar çırpma işlemine devam edelim. Krem şantiyi ayrı bir kabın içinde bir su bardağı soğuk süt ile çırpalım. Kıvama gelinceye kadar bu işleme devam edelim. Hazırlamış olduğumuz bu üç karışımı, büyük bir cam porselen kabın içine ilave edelim.

Hepsini tahta bir kaşık yardımıyla karıştıralım. Karışımın üçte birini ayıralım. Bisküvileri küçük küçük kıralım ve karışımın içine ekleyelim. İyice karıştıralım. Karıştırdıktan sonra cam tepsiye dökelim. Daha sonra iyice yayalım. Ayırmış oluğumuz kremayı üzerine dökelim ve yayalım. Üzerine iri dövülmüş ceviz serpelim. Buzdolabına alalım ve 3 saat kadar bekletelim. Daha sonra ikrama sunabiliriz. Afiyet olsun.

MALZEMELER

3 adet yumurta
1 fincan toz şeker
1 paket krem şanti
1 su bardağı soğuk süt
1 paket bisküvi
1 çay kaşığı tuz
1 çay bardağı iri dövülmüş ceviz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory