sex tube

Muhallebili havuç tatlısı tarifi

371

Muhallebili havuç tatlısı, en güzel ve hafif tatlılar arasında yerini alır. Akşam yemeklerinden sonra yenilebilecek ve sindirimi en kolay tariflerdendir. Çocuklarımızın çok severek yiyecekleri bu muhteşem tarifi sık sık uygulayabiliriz.
İlk olarak havuçları geniş bir kabın içine rendeleyelim. Daha sonra rendelenmiş olduğumuz havuçları bir tavanın içine alalım. Tavamızı ocağa oturtalım ve üzerine 1 fincan toz şeker ilave edelim. Toz şeker ekledikten sonra margarinin yarısını ilave edelim. Malzemelerimizi karıştırarak pişirelim.

Havuçlarımız pişinceye kadar kavurma işlemine devam edelim. Daha sonra içine tarçın ve iri dövülmüş ceviz ilavesi yapalım. Bir kaç defa daha karıştıralım ve havuçlarımız pişince ocaktan alalım. Ocaktan aldıktan sonra cam bir tepsiye malzemelerimizi boşaltalım.

Cam kasenin içine döktükten sonra soğumaya bırakalım. Diğer taraftan bir tavanın içinde yağı eritelim. Yağ eridikten sonra un ilave edelim. Biraz karıştırarak kavuralım. Üzerine süt ve 2,5 fincan şeker dökelim. Ağır ateşte yavaş yavaş karıştıralım ve muhallebi kıvamında pişirelim. Piştikten sonra ocaktan alalım ve havuçların üzerine dökelim. Tatlımızı soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

6 adet havuç
3,5 fincan şeker
3 fincan un
1 su bardağı ceviz
1 kg. süt
100 gr. margarin
tarçın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory