sex tube

Kazandibi tatlısı tarifi

299

Kazandibi çok sevilen sütlü tatlılar arasında ilk sıralarda yerini alır. Özellikle akşam yemeklerinde sonra hafif olarak tercih edilen çeşitlerden biridir. Çocuklarımızın da çok severek yedikleri kazandibi tatlısını son derece kolay bir şekilde yapabiliriz. Kazandibi tatlısı özellikle ramazan aylarında tercih edilmesi gereken çeşitlerden biridir.

İlk olarak süt ve şekeri derin bir kabın içine koyalım ve kaynatmaya başlayalım. Kaynadıktan sonra pirinç ve nişastayı biraz suyla açalım. Çatal kullanarak ezelim ve hafif hafif çırpalım. Açtıktan sonra üzerine sıcak şekerli sütten bir iki sefer, azar azar ilave edelim ve karıştıralım.

Topaklanma kalmayıncaya kadar karıştırma işlemine devam edelim. Karıştırırken içine bir fiske tuz ekleyelim. Yine azar azar karıştırarak tencerede kaynayan sütün içine ilave edelim. Koyu kıvamda bir muhallebi pişirelim. Muhallebi kıvamına gelince vanilya ekleyelim. Daha sonra muhallebimizin döküleceği tepsinin içine bolca pudra şekeri serpelim.

Tepsimizi ocağa oturtalım. Pudra şekeri kızarmaya başlayınca ocaktan alalım ve üzerine şeker serpelim. Daha sonra muhallebiyi tepsinin içine boşaltalım. Tepsimizi fırına sürelim. Altı koyu pembe oluncaya kadar kızartalım. Fırından aldığımız kazandibinin, tepsiden kolay çıkması için tepsimizi soğuk su bulunan başka bir tepsinin içine oturtalım. Soğuduktan sonra 10 dakika dolapta tutalım. Daha sonra dilimlere ayıralım ve rulo şeklini vererek servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

4 fincan süt
2 fincan pirinç unu
1 fincan nişasta
4 çay bardağı şeker
1 paket vanilya
1 fiske tuz
2 kahve fincanı pudra şekeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory