sex tube

Tel kadayıf tatlısı tarifi

379

Tel kadayıf tatlısı, son derece lezzetli olan, ağzımızı gerçek anlamda tatlandıran bir lezzettir. Akşam yemeğine gelecek olan misafirlerimize bu harika tatlıyı sunarak, damaklarda mükemmel lezzetler bırakabiliriz. Büyük küçük hepimizin çok sevdiği tel kadayıf, gönüllere taht kurar.

İlk olarak kadayıfı bir tepsinin içine boşaltalım. Üzerine tavada eritmiş olduğumuz yağı dökelim ve yağ ile birlikte ovalayalım. Ovalarken kadayıfları elimizle ufak parçalara ayıralım. Daha sonra iyice ufalamış olduğumuz kadayıfların yarısını, pişirecek olduğumuz tepsinin içine düzgün bir şekilde döşeyelim.

Elimizle üzerini bastıralım ve kenarlarının da yerleştirelim. Üzerine iri dövülmüş ola cevizlerimizi her tarafına gelecek şekilde serpelim. Geri kalan kadayıfı üzerine döşeyelim ve fırına sürelim. Daha sonra düzgün bir şekilde yerleştirmiş olduğumuz kadayıflarımızı önceden ısıtılmış orta hareketli fırına sürelim.

Üzeri pembeleşinceye kadar kadayıfımızı pişirelim. Pişmiş olan kadayıfımızı fırından çıkaralım ve soğumaya bırakalım. Derin bir tencerenin içine süt ve şekeri koyup kaynatalım. Kaynadıktan sonra ılıtalım ve ılık olan şerbetimizi kadayıfın üzerine eşit miktarda yayalım. Kadayıfımızın şerbetini çekmesini bekleyelim ve çektikten sonra dilimleyerek servis tabağına alalım. Üzerine de ceviz serpelim ve ikrama sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

750 gr. kadayıf
1 paket margarin
1 su bardağı ceviz içi
ŞERBET İÇİN
1 kg. süt
1 kg. şeker

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory