sex tube

Dilim Börek Tarifi

382

Dilim börek, yapılışı ve yemesi oldukça zevkli ve damaklarda mükemmel lezzet bırakan çeşitlerden biridir. Aniden gelen misafirlerimize çay saatinde yapılabilecek en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Kendimize ve gelen misafirlerimize yapabileceğimiz börek, memnun edici olacaktır.

İlk olarak patates ve soğanı soyalım. Soyduktan sonra yıkayalım. Soğanları ince ince doğrayalım. Soyulmuş patateslerimizi rendeleyelim. Bir tavaya yağ koyalım ve malzemelerimiz kavuralım. Kavururken üzerine tuz ve karabiber ekleyelim ve harmanlayalım. Malzemelerimizi harmanladıktan sonra süt ve yağ ekleyelim.

Yufkaları düz bir zemin üzerine düzgün bir şekilde serelim. Üç yufkayı hazırlamış olduğumuz karılımla yağlayalım ve üst üste koyalım. Hazırlamış olduğumuz iç, üzerine orantılı şekilde yayalım. Dördüncü yufkayı da üzerine serelim ve yağlayalım.

Dört yufkayı birlikte rulo şeklinde saralım. Çok sıkı bir şekilde saralım. Bir parmak kalınlığında keselim ve yağlanmış olan fırın tepsimize belli aralıklarla dizelim. Kalan yağ ve süt karışımının içine bir yumurta kıralım ve çırpalım. Böreklerin üzerine sürelim. Pembeleşinceye kadar pişirelim. Piştikten sonra fırından çıkaralım ve servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

4 adet yufka
yarım su bardağı süt
1 adet yumurta
3 adet patates
1 adet soğan
tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory