sex tube

Çilekli krema pastası tarifi

224

Çilekli krema yaz aylarında içimizi ferahlatan ve bizleri mutlu edecek olan bir çeşittir. Sık sık yapıp dolabımızda bulundurmakla, aniden gelen misafirimiz veya arkadaşımızı mutlu edebiliriz. Çocuklarımızın da bayılarak yiyecekleri çilekli kremayı, dondurma niyetine afiyetle yiyebiliriz.

İlk olarak yumurta aklarını sarısından süzgün bir şekilde ayıralım. Aklarının üzerine şeker ilave edelim ve köpürünceye kadar çırpalım. İyice çırptıktan sonra çileklerimizi yıkayalım. Robottan geçirelim ve sulu bir püre haline getirelim. Hazırlamış olduğumuz pürenin içine bir su bardağı süt ilave edelim.

Daha sonra 2 paket vanilya ve 2 paket krem şanti ilavesi yapalım. Bu karışımları iyice çırpalım. Karışımımız koyulaşıncaya kadar çırpma işlemine devam edelim. İyice çırtıktan sonra çırpılmış yumurtanın üzerine ilave edelim. Hepsini birlikte karıştıralım ve çırpalım.

Kedi dili bisküvilerimizi sade süt ile iyice ıslatalım. Islattıktan sonra cam tepsimize dizelim. Üzerine bir dilimlenmiş çilekli krema gezdirelim. Daha sonra üzerine hazırlanmış olan krem şantiyi gezdirelim. Üzerine tekrar çilek dizelim ve kalan krem şantiyi dökelim ve iyice yayalım. Bütün malzemeler bitincye kadar bu işleme devam edelim. Daha sonra buzdolabına koyalım ve soğumasını bekleyelim. Soğuduktan sonra dilimleyerek servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

2 paket krem şanti
1 su bardağı süt
1 su bardağı çilekli veya sade süt ( kedi dilini ıslatmak için)
1 su bardağı şeker
2 adet yumurta akı
500 gr. çilek
2 paket vanilya
20 adet kedi dili bisküvi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory