sex tube

Ballı pankek tarifi

267

Ballı pankek, çocuklarımızın çok seveceği harika bir tatlısıdır. Ani gelen misafirlerimize kolaylıkla yapabileceğimiz, çay saatlerinde herkesin beğenisini kazanacak olan ballı pankek, çocukların her zaman severek yiyeceği bir çeşittir.

İlk olarak derin bir kabın içine oda sıcaklığındaki yumurtayı kıralım. Yine oda sıcaklığındaki sütü içine ekleyelim. İçine şeker de ekleyip çırpmaya başlayalım. Malzemeler karışıncaya kadar çırpma işlemine devam edelim.

Daha sonra içine hazır kekun ilave edelim. Kekun ekledikten sonra tekrar çırpma işlemine devam edelim. Pürüzsüz bir kıvam elde edinceye kadar çırpalım. Çırptığımız malzemeler kekten daha sulu bir kıvamda olmalıdır. Hazır olan karışımımızı oda sıcaklığında 20 dakika kadar bekletelim.

Daha sonra geniş bir tavanın içine yağlayalım. Orta ısıdaki ocağımızın içine oturtalım. Pankek karışımını tekrar karıştıralım ve kaşığı daldırıp hamur dolduralım. Daha sonra tavamıza kaşık kaşık ve aralıklı olarak dökelim. Kızaran pankekleri ters çevirip her yerini eşit miktarda kızartalım. Pankeklerimiz servis tabağına alalım ve üzerine bal ilave edip servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 adet yumurta
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı toz şeker
1 su bardağı sade kekun
3 yemek kaşığı sıvı yağ
arzuya göre bal

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory