sex tube

Kirazlı kek tarifi

297

Kirazlı kek, oldukça lezzetlidir ve her daim yenilebilecek bir tattır. Aniden gelen bir misafirimize ne ikram edeyim diye düşünmeden kek çeşitleri çırpıp fırına atarız. Mis gibi kokusuyla iştahları kabartan kek çeşitlerinden olan kirazlı kek de muhteşem bir lezzet olarak damak zevkimiz arasında yerini alır.

İlk olarak derin bir kabın içine yumurtaları kıralım. İçine toz şeker ilave edelim ve çırpmaya başlayalım. beyaz krema kıvamına gelince ve köpük köpük oluncaya kadar çırpma işlemine devam edelim. Daha sonra içine yumuşak yağ, vanilya, kabartma tozu ve un ilave edelim.

Bu malzemeleri iyice çırpıp karıştıralım. Daha sonra içine çekirdeksiz üzüm ilave edelim. Kaşık yardımıyla üzümün malzemelere karışmasını sağlayalım. Kekimiz için kare kalıbımızı yağlayalım. Kek hamurumuzu kalıbımızın içine düzgün bir şekilde dökelim.

Üzerini düzeltelim ve çekirdekleri çıkarılmış olan kirazlarımızı kekimizin üzerine yerleştirelim. Keki önceden ısıtılmış fırına sürelim ve pişmesini bekleyelim. Kekimiz pişince fırından çıkaralım ve soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra ters çevirip düz bir servis tabağına alalım. Daha sonra dilimleyelim servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

3 adet yumurta
1 su bardağı toz şeker
175 gr. yumuşamış margarin
yarım su bardağı çekirdeksiz üzüm
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1,5 su bardağı un
arzuya göre kiraz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory