sex tube

Susamlı simit tarifi

389

Susamlı simit, er zaman için olsa da yesek tadındadır. Kendimize çay saatler ide gelecek olan misafirlerimiz için hazır simitlerden alırız, taze demlenmiş çayın yanında severek yeriz. Oysa ki, simitimizi kendimiz de yapabiliriz.

İlk olarak geniş bir yoğurma kabının içine un, tuz, şeker, su ekleyelim. Ele yapışmayan bir hamur elde edinceye kadar yoğuralım. Daha sonra hamurumuzun mayasını da ilave edelim ve tekrar yoğuralım. Mayamızı da iyice yedirdikten sonra hamurumuzu biraz dinlendirelim. Mayalanan hamurumuzdan yumurtadan biraz büyük koparalım.

Daha sonra avucumuzun içinde ikiye bölelim. Her bir hamur avucumuzla düz bir zeminde rulo şeklinde açalım. İyice yuvarlayalım. Daha sonra 15 cm lik çubuklar oluşturalım. Daha sonra hamurlarımız saç örgüsü gibi birbirinin üzerine yuvarlayalım.

Sonra da hamurlarımız simit şekilde iki ucundan birleştirelim. Uçlarını yapıştıralım. Önceden hazırlamış olduğumuz pekmezli suyumuzun içine koyup bir kaç dakika bekletelim. Daha sonra içinde bol pekmezli susam olan kabımızın içine bulayalım. Daha sonra önceden ısıtılmış fırına sürelim. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar pişirelim. Sıcaklığı gidip simitler gevreyince dilimlenmiş kaşar peyniri ile afiyetle yiyelim.

MALZEMELER

1 kg. un
tuz
1,5 su bardağı su
15 gr. maya
pekmez
susam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory