sex tube

Cevizli Salata Tarifi

619

Cevizli salata, yaz aylarında içimizi ferahlatacak muhteşem bir lezzettir. Her yemeğin yanına yakışacak olan cevizli salatayı tek başına da severe tüketebiliriz. Yapılışı oldukça kolay olan bu muhteşem salata çok da besleyicidir.

İlk olarak pancar turşusunu tavla zarı büyüklüğünde parçalara ayıralım. Turşumuzu parçalara ayırdıktan sonra süzgecin içinde en az 20 dakika kadar bekletelim. Diğer taraftan kabağımızı kazıyalım ve kazıdıktan sonra onu da tavla zarı kadar küçük parçalara ayıralım.

Daha sonra yoğurt ve mayonezi büyük bir kabın içine alalım ve iyice çırpalım. Tel çırpıcı yardımıyla çok hızlı bir şekilde çırpalım. Mayonez ve yoğurdumuz çırptıktan sonra, sarımsakları ayıklayalım. Ayıklamış olduğumuz sarımsakları tuz ile birlikte dövelim ve iyice ezilmesini sağlayalım.

Daha sonra süzgeçte suyunu bırakmış olan küçük doğranmış pancarlarımızı, kabak ve cevizin içine ilave delim ve karıştıralım. Karıştırdıktan sonra servise tabağına alalım. Bütün malzemeleri iyice karıştıralım ve servis tabağına düzgün bir şekilde yerleştirelim. Üzerine ayıklanıp yıkanmış olan maydanoz yapraklarını süs olarak serpelim. Hazır olan salatamızı servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

3 adet kırmızı pancar turşusu
1 adet dolmalık kabak
1 su bardağı iri dövülmüş ceviz içi
3 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı mayonez
tuz, sarımsak
bir kaç dal maydanoz yaprağı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory