sex tube

Has Bahçe Salatası tarifi

267

Has bahçe salatası, güzelliğinin yanı sıra lezzetinden dolayı her çeşit yemeğin yanına yakışmış olacaktır. Güzel yapılmış olan bir salata şahane tadından dolayı da iştah açıcı bir durumda bulunacaktır. Her yemeğin yanına mutlaka salata yaparız ve bol limonlu olan salatalar lezzetle yenilecek yemeklerin habercisidir.

İlk olarak göbek salatamızı bol suyun içinde iyice yıkayalım ve suyunu süzelim. Suyunu süzdükten sonra ince ince doğrayalım ve salata tabağının ortasına tepeleme yerleştirelim. Daha sonra havuçlarımızı iyice yıkayıp başka bir tabağın içine rendeleyelim.

Rendelenmiş olan havuçlarımızı tepeleme koymuş olduğumuz göbek salatamızın yanına yerleştirelim. Daha sonra önceden yıkanmış ve suyu süzülmüş olan kırmızı lahanamızı da düzgün bir şekilde doğrayalım ve yerleştirelim.

Daha sonra domatesin kabuklarını soyalım ve gül şekli verelim. Gül şekli verdikten sonra salata tabağımızın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirelim. Domatesleri ikiye bölelim ve ince ince dilimleyip, tabağımızın uç kısımlarına yerleştirelim. Kırmızı soğanlarımızı da halka halka keselim ve yerleştirelim. Yıkanıp doğranmış dere otu, maydanoz ve rokayı uygun yerlere yerleştirelim ve limon gezdirelim. Üzerine arzu edildiği kadar tuz ve zeytinyağı gezdirip servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 adet havuç
1 adet salatalık
1 adet domates
yarım kırmızı lahana
1 adet göbek salata
1 adet kırmızı soğan
roka, dere otu
maydanoz, limon
tuz, zeytinyağı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory