sex tube

Tepside Güllaç Tarifi

492

Tepside güllaç, ramazan ayı deyince aklımıza ilk gelen tatlı çeşitlerinden biridir. Hafif sütlü, gülün harika ferahlatan lezzeti, damaklarda tat bırakan muhteşem bir tattır güllaç. Geleneksel tatlılar arasında ilk sıralarda yerini alır.

İlk olarak 10 dakika kaynatılmış süte, şeker, gülsuyu ve vanilya ilave edelim. Bir kaç dakika daha kaynadıktan sonra el dayanacak ısıya gelinceye kadar bekletelim. Sütümüz ılımayı beklerken, güllaç yapraklarını tepsiye yerleştirelim.

Daha sonra her yaprağın üzerine hazırlamış olduğumuz sütten kepçeyle yaprağın her tarafını ıslatacak şekilde dökelim. 2 kepçe dökmemiz yeterli olabilir. Yaprakların tepsiye dizmiş olduğumuz kısmı yeterince ıslanınca, dövülmüş olan cevizin de bir kısmını serpelim.

Daha sonra tekrar yaprakları serelim ve her katını sütle ıslatalım. Düzgün bir şekilde üst üste yerleştirelim ve ıslatalım. Üzerine de geri kalan cevizi serpelim ve tarçınla süsleyelim. Arzuya göre hindistan cevizi ve nar ile süslenebilir. Daha sonra bir kaç saat bekletelim ve iyice ıslanınca dilimleyip servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 paket güllaç
2 kilo süt
1 paket vanilya
1 kilo şeker
1,5 su bardağı dövülmüş ceviz
tarçın, gül suyu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory