sex tube

Ayvalık Komposto Tarifi

459

Ayvalı komposto, kan şekerini dengeleyen ve vücudun ihtiyacı olan enerjiyi karşılayan mükemmel bir tercihtir. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz ayına denk gelen ramazan ayın için, tercih edilmesi gereken bir çeşittir. Son derece lezzetlidir ve hepimizin damak tadına uyar.

İlk olarak ayvaları düzgün bir şekilde soyalım. Kabuklarını ve çekirdeklerini yuvalarından çıkaralım. İyice temizleyelim. Arzu ettiğimiz büyüklükte doğrayalım. Ayvaların kararmaması için doğrarken su dolu bir kabın içine doğrayalım.

Renginin pembe olması için çekirdek ve kabukları birlikte 10 dakika kadar kaynatalım. Suda bekleyen ayvaları süzelim ve geniş bir tencerenin içine koyalım. Kabuk ve çekirdek ile kaynamış ve rengi çıkmış olan suyu süzelim ve ayvaların içine boşaltalım.

Daha sonra kaynayan su ve ayvaların içine şeker ilave edelim. İyice kaynatalım. Ayvalar çok ezilmeden kaynatmaya devam edelim. Ayva tenceresini ocaktan alalım. Kapağını açmadan soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra kaselere koyalım ve servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 kilo ayva
2 su bardağı şeker
5 su bardağı su

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory