sex tube

Hazır peynirli baklava tarifi

372

Hazır peynirli baklava, özellikle de en harika ve de çok özel günler esnasında yapılarak ikram edilebilecek tatlı türlerinden bir tanesidir. Peynirli baklava aslında fazlasıyla lezzetli bir durumdadır ve damak tadımıza da fazlasıyla uygun durumdadır. Bayramlar içerisinde kolay bir şekilde yapabilir, o eski harika bayramların tadına varmak isteyebiliriz..

İlk olarak yufkayı üç kısma ayıralım. Birinci kısmı tepsiye düzgün bir şekilde yerleştirelim. Yufkanın üzerine hiçbir şey sürmeyelim. Daha sonra peynirimizi yıkayalım. Tuzundan arındıralım ve ufak parçalara ayıralım.

Peynirin yarısını tepsiye döşemiş olduğumuz yufkanın üzerine serpelim. Yufkanın ikinci kısmını da üzerine bir şey sürmeden peynirlerin üzerine serelim. Kalan peyniri de yufkanın üzerine yerleştirelim ve kalan yufkayı da en üst kısma düzgün bir şekilde yerleştirelim.

Daha sonra istediğimiz şekilde baklava dilimlerini keselim. Tavanın içine yağları koyalım ve kızdıralım. Yufkanın her tarafına gelecek şekilde üzerinde kızan yağları gezdirelim. Fırına sürelim ve pembeleşinceye kadar pişirelim. Ilıdıktan sonra, önceden hazırlamış olduğumuz şerbetimizi tatlımızın üzerine dökelim. Daha sonra şerbetini çekince servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 paket hazır baklavalık yufka
500 gr. tuzsuz peynir
1 su bardağı margarin, tereyağı karışımı
1 çay bardağı sıvı yağ
ŞERBET İÇİN
5 su bardağı şeker
4 su bardağı su
yarım limon suyu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory