sex tube

Elma jölesi tarifi

770

Elma jölesi, özellikle de yaz döneminde tercih edilmekte olan ve soğuk bir şekilde tüketimi gerçekleştirilen tatlılardan bir tanesidir. Elmanın vermiş olduğu ferahlatıcı durumdaki rahatlamayı, kendi ellerimiz ile yapabilir ve ani bir şekilde gelmiş olan misafirlerimize de sunmak isteyebiliriz. Fazlasıyla memnun edici bir tat olur elma jölesi.

İlk olarak elmaları iyice yıkayalım ve küçük parçalar halinde doğrayalım. Komposto kasesi ile birebir ölçerek, elmaları tencereye koyup kaynamaya bırakalım. Elmalar yumuşayıncaya kadar kaynatalım.

Kaynadıktan sonra2 katlı bir tülbent ve meyve suyu çıkaran bir makina ile süzelim ve suyunu alalım. Bir kabın içinde dinlendirerek suyun durulmasını sağlayalım. Durulan suya şeker atalım. Yayvan bir kabın içinde devamlı karıştırarak havalandıra havalandıra pişirelim. Pişerken köpükleri alalım.

Boncuk boncuk kaynamaya başlayınca bir kasenin içine bir kaç damla damlatalım ve donuyorsa kıvama gelmiş demektir. Tencereyi ocaktan alalım. Sıcakken kaplara koyalım. Daha sonra buzdolabına koyalım ve donunca üzerine meyve parçaları koyup ikram edelim. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 kg. sulu elma
3 su bardağı şeker
su

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory