sex tube

Sac arası tarifi

280

Malzemeleri;

Sac arasını yapabilmek için;

  • Yüzseksen gram kadar Kaymak
  • ikiyüz gram kadar Tereyağı
  • Yirmidört tane baklavalık bir durumda yufka
  • Bir su bardağı kadar ceviz içi (dövülmüş bir durumda)

Şerbetini yapmak için:

  • Üç su bardağı kadar toz şeker
  • Dört su bardağı kadar su
  • Bir dilim kadar limonun suyu

Nasıl yaparım?

Şerbeti yapabilmek için şeker ile birlikte suyu bir tencerenin içinde karıştırıp kaynaması için bırakın.
Kaynama başladıktan sonra ateşin altını kıstıktan sonra yedi dakika kadar daha kaynatın. Limon suyunu sıktıktan sonra ocağın üzerinden alın.

Daha sonrasında Tereyağı’nı bir tavanın içinde eritin. Oluşmuş olan bütün köpükle beraber beyaz tortuları da güzel bir şekilde temizleyin. Yufkaları iki farklı parçaya bölün ve nemli bir bezin altında bekletin. Tezgaha erimiş durumda bulunan Tereyağı’nı damlattıktan sonra dört kat olacak biçimde yufkaları güzel bir şekilde dizin. Her bir katın üstüne ise Tereyağı gezdirmelisiniz.

Son kat için de Tereyağı sürmenin ardından yufkanın bir ucuna bir tatlı kaşığı kadar hafif yumuşak bir şekilde Kaymak sürmelisiniz. Kaymağın üstüne biraz ceviz serpin ve fazla sıkıştırmadan adet bir rulo gibi yuvarlamaya başlayın. Bu sırada ise kuru kalmış olan kısımlar ile birlikte dış yüzeyine ise Tereyağı sürmelisiniz.

Ruloyu iç kısma doğru güzel bir şekilde yuvarlayarak bir sarmal yapmalısınız ve yağlanmış bir durumdaki fırın tepsisinin içine dizmelisiniz. 190 derecelik sıcaklıkta daha önceden ısıtılmış fırın içerisinde yirmi ila yirmi beş dakika kehribar rengi alana dek güzel bir şekilde pişirin. Pişmiş olan sac aralarını beş dakika kadar dinlendirdikten sonra üstlerine ılık şerbetle ıslatmalısınız.

Sac aralarını daha sonrasında sıcak bir şekilde veyahut oda sıcaklığında bekletilmiş bir şekilde üstüne ceviz ve Kaymak ilave ederek servis yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory