sex tube

Efi Badem Kurabiyesi Tarifi

467

Malzemeleri;

Kurabiyesine;

  • İkiyüz elli gram kadar tereyağı (oda sıcaklığı içerisinde yumuşamış)
  • Bir çay bardağı kadar pudra şekeri (yüz gram)
  • Bir tane yumurta
  • Üç su bardağı kadar un(350 gram ila 390 gram arası)
  • Bir paket kadar kabartma tozu (On gram kadar)
  • Yarım su bardağından biraz daha fazla çiğ badem(80 gram ila 90 gram kadar)

Kurabiyeleri bulayabilmek amacıyla;

  • Bir çay bardağı kadar pudra şekeri (yüz gram)

Nasıl yaparım?

Unun tamamını çok geniş bir tavaya alın ve sekiz ila on dakika kadar kısık ateşe karıştırıp kavurmalısınız. Hemen sonrasında soğuması amacıyla bir yana alın. Oda sıcaklığı içerisinde yumuşamış durumda bulunan tereyağını bir çay bardağı pudra şekeriyle karıştırmalısınız. Hemen sonrasında bir tane yumurtayı ilave edip yeniden karıştırmalısınız.

Kavurup soğutmuş olduğunuz unu azar azar ve ayrıca eleyip ilave edin. Kabartma tozunu hemen sonrasında ekleyin. Spatula veyahut tahta kaşık aracılığıyla karıştırıp birleşmesini sağlamalısınız. En son ise irili ufaklı doğramış olduğunuz bademleri içine ilave edin ve bademler kurabiye hamuruna güzel bir şekilde dağılana kadar karıştırın veyahut elinizle güzel bir şekilde yoğurun.

Kurabiye hamurunuz tamamen hazır bir hale geldiğinde elinizle çok ufak toplar halinde yuvarlamalısınız. Ceviz boyutundan az daha ufak olur ise fırında çok daha eşit pişebilir. Hazırlamış olduğunuz kurabiyeleri yağlı kağıt sermiş olduğunuz fırın tepsisinin içine hafif aralıklı bir şekilde yerleştirmelisiniz. Böyle buzdolabında yaklaşık olarak on beş dakika kadar dinlendirmelisiniz. Daha öncesinde ısıtmış olduğunuz 180 derecelik fırın içerisinde on beş ila on sekiz dakika kadar kontrollü bir şekilde pişirmelisiniz. Fırından çıkartmanızın ardından ilk sıcaklığı geçene kadar dinlendirmelisiniz. Hemen sonrasında kurabiyeleri pudra şekerine bulamalısınız. Kurabiyeler sıcak bir durumdayken bulayacak olursanız şekeri emer, soğumasını bekleme konusunda özen göstermelisiniz.

Daha sonrasında istediğiniz gibi servis edebilirsiniz. Kapalı bir durumda ve hava almayan bir kabın içinde pudra şekerine bulanmış bir şekilde muhafaza etmeniz olanaklıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory