sex tube

Tavuk Göğsü Tarifi

408

Malzemeleri;

  • Yarım tane tavuk göğsü
  • Bir su bardağı kadar su
  • Bir litre kadar süt
  • Elli gram kadar tereyağı
  • Bir kahve fincanı kadar mısır nişastası
  • Bir kahve fincanı kadar pirinç unu
  • Bir su bardağı kadar toz şeker
  • İki paket kadar vanilin

Nasıl Yaparım?

Tavuk göğüsünün etini bir kabın içine alın ve üzerine geçebilecek kadar su doldurduktan sonra, ağzını streç film ile güzel bir şekilde kapatarak buzdolabına kaldırmalısınız.

Bir gece tamamen orda bekletebilirseniz en iyi sonucu almış olursunuz fakat dört ila beş saatlik bir bekleme zamanı da tamamen yeterli olur. Sudan almış olduğunuz tavuk etini elinizle güzel bir şekilde didikledikten sonra suyunu da değiştirmelisiniz. Bu söz konusu işlemi ortalama altı ila yedi defa yapın ve her defasında da suyunu değiştirerek, yeniden didiklemelisiniz.

Bu söz konusu tarifin en fazla zaman almakta olan kısmı kesinlikle tavuğu didiklemeyle ilgili bölüm fakat bu aşamanın doğru bir biçimde yapılması da lezzetine lezzet katmış oluyor. Tavuk etleri komple liflerine ayrılmasının arından suyunu güzel bir şekilde sıkın ve bir yana alın. Bir tencerenin içine sütü alın. Farklı bir kabın içerisinde nişastanın yanı sıra pirinç unu ile birlikte vanilini de karıştırarak, bir bardak kadar su ilavesiyle güzel bir şekilde karıştırın.

Ocakta yer alan süte toz şekeri ilave edin ve devamlı bir şekilde karıştırıp pişirmeye başlayın. Şekerli sütle yapılan karışım kaynama noktasına yaklaştığı zaman, suyun içinde çözdürmüş olduğunuz nişastalı karışımı fazlasıyla yavaş bir biçimde ve tencereyi devamlı bir şekilde karıştırıp ekleyin.

Muhallebi kaynamanın yanı sıra göbek atmaya başlamasının ardından, ortalama bir şekilde beş dakika daha karıştırıp pişirin ve didiklemiş olduğunuz tavuk etlerini de ilave edin. Yeniden kaynayana kadar güzel bir şekilde karıştırıp pişirmeyi sürdürün. Yeteri kadar kıvam aldığı zaman ocağın altını kapatarak tereyağını ilave edil. İlk olarak bir tane el blenderini kullanarak üç dakika kadar tatlınızı çekmelisiniz ve hemen ardından da bir el mikseriyle tatlınızı ortalama bir şekilde üç dakika daha havalandırmlısınız.

Kaselere boşalttıktan sonra, tamamen soğumasının ardından buzdolabına kaldırabilirsiniz. Buzdolabı içerisinde de bir gece bekletmenin ardından tarçınla süsleyerek servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory