sex tube

Yılbaşının en lezzetli hindisi

301

 Yılbaşının gelmesiyle birlikte lezzetli hindi nasıl pişirilir sorusuna cevap aranmaya başlandı. Lezzetli hindi yapabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bahsederek sizlere yardımcı olalım.

 *Hindinin büyüklüğüne göre pişirme süresi ters orantılı olarak ayarlanmalıdır. Büyük bir hindi pişirmeyi düşünüyorsanız düşük ısıda pişirmeyi tercih etmelisiniz. Aksi takdirde hindinin üzeri nar gibi kızarırken içi pişmez. Küçük hindi yapmak istiyorsanız daha yüksek ısıda hindinizi pişirebilirsiniz. 5 kiloluk bir hindi için 200 derece oldukça ideal.

 *Hindi geç piştiği için genelde üzerindeki deri yanmakta ve mideye hitap etmediği gibi göze de hitap etmemektedir. Bunu önlemek için hindiyi fırına sürmeden önce üzerini alüminyum folyo ile kapatıp bu şekilde pişirmeye göndermeliyiz. Hindi içinin piştiğinden emin olduktan sonra alüminyum folyoyu üzerinden alıp tekrar hindiyi fırına gönderelim. Bu şekilde hareket ettiğimizde lokum gibi hindi eti ve nar gibi kızarmış derisinden iştahla yiyebiliriz.

 *Hindi piştikten sonra fırının ilk sıcağı alınmalı ve tekrar hindi fırına konulmalıdır. Bu şekilde hindinin sıcak kalmasını sağlamış olacağız. Sıcak sıcak servis edilen hindi daha lezzetli olacaktır.

 *Hindinin lezzetli bir yemek olması için ilk olarak hindinin haşlanması gerekir. Haşlanan hindi daha sonra fırına gönderilir. İçini doldurmak istiyorsanız haşladıktan sonra istediğiniz şekilde hindinin içini doldurabilirsiniz. Doldurduktan sonra fırına göndermeli ve en az 1-1,5 saat fırında pişirmelisiniz. Hindi, tavuğa oranla daha geç pişen ve daha zor pişen bir besin kaynağıdır.  *Hindinin nar gibi kızarmasını sağlamak için sos kullanmak gerekiyor. Sos için genellikle: salça, yağ, karabiber, toz kırmızı biber, tuz ve pekmez tercih edilmektedir. Kimileri lokum gibi bir kıvam istediği için hindiyi süt veya yoğurtta bekletmektedir. Bu şekilde de enfes bir tat yakalayabilirsiniz.

 Bu şekilde doğru hareket ederek yılbaşı gecesine özel lezzetli mi lezzetli bir hindi hazırlayabilirsiniz. Hindi etinin sağlık açısından birçok faydası olduğunu ve kolesterolü düşürmede etkili çözüm olduğunu bilerek hareket etmekte fayda var. Yılbaşında hem sağlığınızı korumak hem de midenizi şenlendirmek istiyorsanız fırında hindi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory