sex tube

Kırmızı lahanalı turşu tarifi

212

Güz sebzesi olarak bilinen kırmızı lahananın ana vatanı Atlantik kıyılarıdır. Ülkemizde daha çok Karadeniz bölgesinde tüketilen bu besini olduğundan daha uzun süre muhafaza etmek için eski bir yöntem olan turşuyu kullanabilirsiniz. Bu besin özellikleri vücutta bulunan toksinleri atması ile bilindiği için diyet listelerinde kendisine oldukça sık yer verilmektedir.

Kişi Sayısı: 6 kişilik

Hazırlama Süresi: 20 dakika

Pişirme Süresi: –

Malzemeler

l Kırmızı Lahana (1 adet)

l Kaya Tuzu (2 yemek kaşığı)

l Su (1 çay bardağı)

l Limon Tuzu (1 tatlı kaşığı)

l Üzüm Sirkesi (1 çay bardağı)

Yapılışı

1. İlk olarak turşunun ana maddesi olan kırmızı lahanamızı ince bir şekilde doğrayıp geniş bir kap içerisine koyuyoruz.

2. Kaptaki doğranmış lahananın üzerine 1 yemek kaşığı kaya tuzunu ilave ederek ovuyoruz.

3. Bu işlemi tamamladıktan sonra lahanayı bir kenara koyuyoruz. 10 dakika boyunca dinlendirdikten sonra, bolca su ile duruluyoruz.

4. Lahana bu aşamada yumuşamış ve rengi açılmış olacaktır. Kırmızı lahanayı kullanacağımız kavanozun içine sıkıştırarak yerleştiriyoruz. Üzerine sirkemizi, suyu, limon tuzunu, 1 yemek kaşığı kalan kaya tuzunu ilave edip kapağını kapatıyoruz.

5. Serin ve kuru bir bölgede 5- 10 gün süresince bekletiyoruz. Kavanozu açtıktan sonra ise buzdolabında muhafaza ediyoruz.

6. Kırmızı lahanalı turşumuzu kuru fasulye pilav ve makbule yemeği yanında afiyetle tüketebilirsiniz.

Not: kullanacağımız lahananın mevsiminde ve taze olmasına özen gösterirsek turşumuz oldukça lezzetli olur. Sirkeyi kullanırken 1 birim sirkeye 3 birim su kullanılması dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory