sex tube

Diyet Patlıcan Yemeği (Kevgirle Haşlama Yöntemi)

546

Hem sağlıklı hem de lezzetli yemeklerle kilo vermek mümkün. Dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmak için kendi diyet yemeklerinizi damak zevkinize göre hazırlayarak diyet yemekleri tüketmeyi de bir zevke çevirebilirsiniz.

Kevgirde Sebze Nasıl Haşlanır?

Diyet yapanlar için kevgir ile pişirme yöntemi, herkesin çok sık kullanmadığı ancak herkesin denemesi gereken bir yöntemdir. Uygulamak için tercihen buharda haşlama aparatına ya da paslanmaz çelik bir kevgir ile kevgire uygun derince bir tencereye ihtiyacınız olacak. Haşlanmak istenen sebzeler bütün olarak ya da irice doğranıp kevgire yerleştirilir, tencerede yarısı kadar su kaynatılır ve kevgir tencerenin üzerine kapatılır. Tercihen kısık ateşte 45 ile 60 dakika arasında sebzeler pişmektedir. 

Diyet Patlıcan Yemeği Tarifi Malzemeler

1 adet küçük boy patlıcan

1 adet orta boy domates

1 adet küçük boy kaba

1 adet orta boy soğan

2 diş sarımsak (arzuya bağlı)

Limon

Bir çay kaşığı kırmızı ve kara biber

1 kase yoğurt

Maydanoz

Diyet sebze yemeği tarifi kolay bir tariftir. Sebzeleri yıkayarak kabuklarını soyalım ve küp şeklinde doğrayarak kevgire alalım. İki düş sarımsağı kevgire koyalım ve yarım limonu sebzelere sıkalım. Baharatları ekleyelim, karıştıralım. Yukarıda anlatıldığı şekilde sebzeleri kısık ateşte 60 dakika, buharda haşlayalım. Yüksek ateşte 30 dakikada pişmektedir. 

Haşlanan sebzeleri servis tabağına alalım. Üzerine bir kase yoğurt ekleyelim,maydanozla süsleyerek sıcak olarak servis yapalım. Dilerseniz sebzelerin üzerine çok az zeytinyağı gezdirerek lezzet katabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory