sex tube

Paşazade tatlısı

463

Malzemeleri

  • Bir buçuk litre kadar su
  • Bir buçuk su bardağı kadar şeker
  • İki ila üç damla kadar limon suyu
  • İki yüz gram kadar Kemal Paşa tatlısı(kuru vaziyetiyle ortalama 24 ila 25 tane)
  • iki yüz gram kadar kaymak
  • Yarım su bardağı kadar antep fıstığı (65 ila 70 gram ediyor)

Nasıl yaparım?

Su ile birlikte şekeri bir tencerenin içine alın ve arada bir karıştırıp kaynaması için bırakın. Kaynamaya başladığı esnada içine birkaç damla kadar limon suyunu ekleyin. Hemen sonrasında ise Kemalpaşa tatlılarını içine atıp güzel bir şekilde karıştırın. Tatlılar şerbeti iyi bir şekilde çekip rengi koyu bir hale gelene kadar şerbetle beraber kaynamaya bırakın. En azından 20 ila 25 dakika kadar böyle kaynaması gereklidir.

Şerbetini çok iyi bir şekilde çekmiş olan tatlıları biçimini hiç bir şekilde bozmadan bir kevgirden yardım alarak borcamın içine alın. Soğuyana kadar da bu şekilde dinlenmeye bırakın. Bu esnada oda sıcaklığı içerisinde beklemekte olan kaymağı bir kasenin içine alın. 20 ila 24 tane Antep fıstığını ayırarak kalan kısımlarını ince bir şekilde doğrayın ve sonrasında da kaymakla karıştırın.

Soğumuş olan Kemalpaşa tatlılarını yatay bir şekilde orta kısımdan ikiye kesin. Yarım tatlı kaşığı kadar olacak şekildeki kaymağı arasına koyarak üst bölümünü de tekrar kaymağın üstüne güzel bir şekilde yerleştirin. Servis etmeye başlamadan önce her bir tanesinin üstüne bir çay kaşığı kadar daha kaymak ilave edin. Antep fıstıklarını ise bir bütün şeklinde kaymağın üst kısmına yerleştirdikten sonra servis edebilirsiniz. Hemen servis etme konusunda bir kararınız yolsa kesinlikle buzdolabında dinlendirmenizde yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory