sex tube

Bisküvili kesme muhallebi tarifi

285

Malzemeleri;

  • Bir litre kadar süt
  • Dokuz yemek kaşığı kadar irmik
  • Dokuz yemek kaşığı kadar tereyağı

Kakaolu bölümünü yapabilmek için;

  • İki yemek kaşığı kadar kakao

Arasına;

  • Yarım paket kadar petibör bisküvi

Nasıl yaparım?

Derin bir tencerenin içine almış olduğunuz sütün üzerine irmik ile birlikte toz şekeri ilave ettikten sonra, bir çırpıcıdan yardım alarak karıştırarak ve ocağın altını açmalısınız. Muhallebiniz tencere içinde göbek atmaya başlayana kadar karıştırmayı sürdürerek ve altını kapattıktan sonranda tereyağını ilave edip, tereyağı da güzel bir şekilde eriyene kadar karıştırmalısınız.

İç kısmını streç filmle kaplamış olduğunuz baton bir kek kalıbının içine muhallebinin yarısını boşaltmalısınız. Geriye kalmış olan yarısına ise kakao ilave etmelisiniz. Mikserden yardım alarak güzel bir şekilde çırpıp, homojenize bir hale gelmesini sağlayın.

Arasına petibör bisküvilerini robottan çekip adeta bir un gibi ince hale getirin ve kalıba koymuş olduğunuz muhallebinin üzerine güzel bir şekilde serpin. Onun da üst kısmına kakaolu karışımı boşaltarak oda sıcaklığına gelmesinin ardından buzdolabı içerisinde ortalama bir şekilde iki saat kadar dinlenmeye bırakın.

Daha sonra ise dolaptan çıkartarak üzerini toz bir durumdaki antep fıstığı ve de taze çileklerle süslemenin ardından servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory