sex tube

Kafes Böreği Tarifi

257

Malzemeleri

  • Dört tane milföy hamuru (dikdörtgen biçiminde)
  • Sekiz tatlı kaşığı kadar peynir (lor peyniri ya da beyaz peynir olabilir)
  • Bir çay kaşığı kadar kekik
  • Bir tane yumurtanın sarısı

Çözdürülmüş durumda bulunan milföy hamurlarını iki parçaya bölüp kare biçiminde kesin. Kare şekle sahip milföylerin sağ alt köşe kısımlarına dikey, sol üst köşe kısımlarına yatay bir şekilde ince ve de uzun bir şekilde kesikler atın. Kesiklerin kare şeklinde bulunan milföyün orta noktalarına kadar uzanmasına özen göstermelisiniz.

Hemen sonrasında ise ufalayıp ve kekik kullanarak karıştırmış bulunduğunuz peynirinizden biraz almalısınız. Her bir kare milföy için ortalama bir şekilde 1 tatlı kaşığı kadar iç harcı sağ üst köşe kısmına ekleyin. Kare bir durumdaki milföyün sol alt köşe kısmındaki parçayı da sağ üst köşe kısmındaki harcın üstüne gelecek biçimde kapatın. Hemen sonrasında kapatmış olduğunuz kenarı çatalın uç kısmıyla ya a parmağınızla bastırıp sabit hale getirin.

Her bir defasında bir kesik olmak üzre bir sağ bir sol kısımdan kesikleri üst üste ekleyerek güzel bir şekilde örmeye başlayın. Komple ördükten sonrasında ise kenar kısımları sabitleyin. Gerekli olursa fazla gelmiş olan bölümleri bir bıçaktan yardım alarak temizleyebilirsiniz. bütün kare milföylerle ilgili olarak aynı aşamaları yinelemelisiniz

Yağlı kağıt sermiş olduğunuz fırın tepsinizin içine böreklerinizi yerleştirebilirsiniz. Yumurtanın sarı kısmını böreklerin her bir kısmına güzel bir şekilde sürmelisiniz. Daha öncesinde ısıtılmış 180 derecelik fırın içerisinde üstü güzel bir şekilde kızarıncaya kadar ortalama bir şekilde 25 dakika pişirmelisiniz. Piştikten sonra da sıcak bir şekilde servis yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory