sex tube

Kestane Balı Nedir?

638

Acı bal veyahut bir başka ismiyle deli bal şeklinde de bilinirliği bulunan kestane balı, Karadeniz Bölgesi üzerinde yetişmekte olan arıların kestane çiçeği üzerindeki nektardan üretmiş oldukları bir baldır. Rize ilinin yanı sıra Artvin ili ile birlikte Hoçka ili gibi bölgeler üzerinde çok daha yaygın bir biçimde bulunabilmekte olan bu bal, son senelerde pek çok hastalığın tedavisinde de doğal yöntem olarak kullanılmaktadır. Diğer ballara nazaran tadı biraz daha acımtırak olan bu balın rengi de koyu kahverengidir. Kestane kokusuna benzer bir kokuya da sahip olan kestane balı, antioksidan özelliğe de sahip olan bir baldır.

Kestane balı faydaları oldukça fazla olmakta ve bu sebeple de alternatif tıpta sıklıkla kullanılmaktadır. Kas ağrısı ve uyuşmalarında etkilidir. Aynı zamanda ağız içerisinde bulunan yaraların iyileşmesinde, gaz ve sancıların giderilmesinde, bademcikte bulunan intihapların iyileşmesinde, solunum yolu hastalıklarında, vücut ağrılarının dindirilmesinde, baş ağrıları ve baş dönmesinde, damar sertliğine ve cinsel problemler üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Kestane balı nelere iyi gelir? Sorusunun sıklıkla sorulması üzerine verilebilecek birçok cevap bulunmaktadır. Bu da kestane balının birbirinden farklı soruna iyi gelmesinden kaynaklanmaktadır. Her hastalık için kestane balının kullanılacağı yöntem de farklı olmaktadır. Bu sebeple de kişilerin bu gibi önemli ve etkili olan bir balı kullanmadan önce muhakkak kapsamlı bir şekilde araştırmaları gerekmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi, kestane balı kullanmaya devam etmektedir.

Kişiler, kestane balı nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını son derece merak etmektedir. Bu konuda önerilen kullanım şekli ise, gün içerisinde en fazla 1-2 tatlı kaşığıdır. Kestane balının gün içerisinde çok daha fazla miktarlarda tüketilmesi alerjik ve daha birçok sorunu da beraberinde getirebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin kendilerine önerilen dozajları geçmemeleri son derece büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Piyasada oldukça fazla sayıda marka tarafından kestane balı üretilmekte ve satılmaktadır. Bu konuda kişilerin güvenilir ve bilinen markalara itibar etmeleri de oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Alternatif tıpta sıklıkla kullanılmaya devam eden kestane balı, gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory