sex tube

Nefis Lezzetiyle İrmik Tatlısı

573

Yaklaşık yarım saat içinde, evdeki malzemeleriniz ile hazırlayabileceğiniz nefis ve pratik irmik tatlısını çok seveceksiniz.

Kişi Sayısı: 4-5 kişi

Hazırlama Süresi: 10 dakika

Pişirme Süresi: 25 dakika

Malzemeler

Şerbeti İçin;

l Şeker (2 su bardağı miktarınca)

l Su (3 su bardağı miktarınca)

l Süt (1 su bardağı miktarınca)

Helvası İçin;

l İrmik (2 su bardağı miktarınca)

l Tereyağı (2 yemek kaşığı)

l Sıvı Yağ (bir çay bardağının 3/4’ü kadar)

Yapılışı

1. İrmik helvasının yapımına başlarken ilk olarak, şerbeti hazırlayıp kenara bırakacağız. Sütü, şekeri ve suyu bir kap içinde şeker kaybolana ve köpükleninceye kadar güçlü bir şekilde çırpıyoruz. Ardından bir kenara kaldırıyoruz.

2. Bir tava içine 2 yemek kaşığı miktarınca tereyağını ve sıvı yağı ekliyoruz. Ardından irmiği hızlı bir şekilde, bekletmeden koyuyoruz. Burda amaç tereyağını yakmadan işlemi gerçekleştirmek. Aksi halde yanık tereyağı kokusunu alabiliriz.

3. Karışımı tava içinde 20 dakika civarında, kısık ateş üstünde pişiriyoruz. Burada helvanın çok kararmaması ve pişmesi önemli.

4. İrmiği kavurduktan sonra, kenara ayırmış olduğumuz şerbeti 3 parça halinde döküyoruz. Ilk parçayı döküp suyunu çekmesine yakın ocağın altının derecesini yükseltiyoruz.

5. Helva suyunu üçüncü ve son kez çektiğinde şerbetin üçüncü bölümünü ekleyip suyunu tamamen çekmesini bekliyoruz. Ardından ocağın altını kapatarak, 20 dakika boyunca kapağı kapalı olarak dinlenmeye bırakıyoruz. Lezzetli irmik tatlısını, yanında dondurma ile birlikte tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory