sex tube

Ispanak borani tarifi

363

 Bu tarifi ister ana yemeklerinizin yanına isterseniz de gün yemeklerinin yanına salata niyetine yapabilirsiniz. Bu yemek, ıspanağın içerisindeki C vitamini ve içindeki malzemelerle de birlikte oldukça besleyici ve vitaminli bir yemektir. Ispanak yemeyen eşimin bile ekmeği ile tabağın dibini sıyırdığını gözlerimle gördüm. Umarım sizde beğenirsiniz ve tarife geçelim.

Malzemeler:

l Yarım kg ıspanak

l 2 adet orta boy soğan

l 5 yemek kaşığı sıvıyağ

Üzeri için: 

l 1 su bardağı süzme yoğurt

l 1 su bardağı normal yoğurt

l 2 diş sarımsak

l 2 yemek kaşığı tereyağı

l Toz kırmızıbiber

Yapılışı:

 Ispanakları çok fazla ince olmayacak şekilde doğrayalım ve sirkeli suyun içerisine koyalım. Bu sırada kuru soğanları piyazlık doğrayalım. Sıvıyağı tavaya alıp, soğanları da üzerine alalım. Soğanlar iyice öldükten sonra yıkanan ıspanakları üzerine alalım ve kavurmaya devam edelim. Ben bu tarifte ıspanakları çok fazla kavurmuyorum. Hala rengini koruyacak kadar kavurduktan sonra yayvan bir kaba alarak ılımasını bekleyelim. Biz de bu sürede iki çeşit yoğurdu karıştırarak, sarımsaklı yoğurdumuzu hazırlayalım. Ilıyan ıspanakların üzerine yoğurdumuzu yayarak dökelim.

 Küçük bir kapta tereyağını kızdıralım. İçerisine toz biber atalım ve yoğurdun üzerinde gezdirelim. Gerçekten çok lezzetli bir tarif oluyor. AFİYET OLSUN.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory