sex tube

Tavuk Kebap Tarifi

249

Malzemeleri

  • Bir kilogram tavuk kıyması (yağ kullanılarak çekilmiş, tercihen but ile birlikte kalçadan)
  • İki tatlı kaşığı kadar toz kırmızı biber
  • Bir tatlı kaşığı kadar pul biber
  • Bir çay kaşığı kadar karabiber
  • Bir tatlı kaşığı kadar tuz
  • Bir kase kadar ince kıyılmış bir durumda maydanoz

Nasıl Yaparım?

bütün malzemeleri çok geniş bir tane kasenin içinde karıştırıp ortalama bir şekilde 4 ila 5 dakika kadar yoğurmaya başlayın. Hemen sonrasında ise 20 ila 30 dakika kadar buzdolabı içerisinde dinlendirin. Ortalama bir şekilde 20 ila 25 santim uzunluğuna sahip tahta kebap şişlerine özel olarak hazırlamış olduğunuz harcı eşit bir biçimde ayırın. Tarifte yer alan kıymayla takriben altı ila sekiz tane şiş hazırlayabiliyorsunuz.

İlk olarak elinizi ıslatın ya da sıvı yağ aracılığıyla yağlayın. Hemen sonrasında ise harçtan alıp şişlere dizmeye başlamalısınız. Çok fazla sıkmadan lakin şişlere sabitleyip yapışmasını sağlamalısınız. İlk olarak şişin üst bölümünden başlayın ve elinizle yavaş bir şekilde alt kısma doğru harcı hareket ettirip kebap görümünü vermelisiniz.

Fırında pişirmek istiyorsanız daha önceden ısıtılmış 180 derecelik fırın içerisinde yağlı kağıt sermiş olduğunuz bir tepsiye yerleştirmelisiniz. Yağı akmaya başladıktan sonra alt – üst edip her iki tarafının da güzel bir şekilde pişmesini sağlamalısınız. Tava içerisinde pişirecekseniz fazlasıyla az yağ eklemesi yapıp tavayı güzel bir şekilde ısıtın. Her iki yanı da iyi bir şekilde mühürlenene kadar ortalama bir şekilde 10 ila 12 dakika kadar bir zaman boyunca pişirin ve sıcak bir şekilde servis edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory