sex tube

İki Malzemeli Kurabiye Tarifi

372

Malzemeleri;

  • İki su bardağı kadar mısır gevreği (corn flakes olmalı)
  • Yüz seksen gram kadar bitter çikolata (%70 oranında kakao içeriğinde barındıran)

Benmari usulünce eritmiş olduğunuz bitter çikolataya kaynamakta bulunan suyun değmemesine çok fazla dikkat etmelisiniz. Kenar bölümlere gelmiş olan çikolatanın yanmaması amacıyla da bitter çikolatayı yavaş bir şekilde karıştırıp eritmelisiniz. Hazırlamış olduğunuz söz konusu kurabiyeleri kıvam alarak soğumadan hiç bir şekilde ikram etmemelisiniz.

Nasıl Yaparım?

Kahvaltılık durumda bulunan mısır gevreklerini tüm parçalar şeklinde çok derin bir tane karıştırma kabının içine alın. Ufak parçalara ayırdıktan hemen sonrasında cam bir tane kaseye almış olduğunuz bitter çikolatayı, kaynamaya devam eden bir suyun bulunduğu tencere üstünde benmari usulünce erimeye bırakın.

Kaynamaya devam eden su buharının erimekte olan çikolataya hiç bir şekilde gelmemesine ve cam durumda bulunan kasenin direkt bir şekilde kaynar suya değmemesine çok fazla dikkat etmelisiniz. Tamamen erimiş olan bitter çikolatayı mısır gevreklerinin üstüne döküp bir tane kaşıktan yardım alarak yavaş bir şekilde karıştırın.

Porselen bir tane servis tabağı veyahut yağlı kağıt serilmiş bir tane tepsi üstüne ufak ufak porsiyonlamış olduğunuz çikolatalı kurabiyeleri oda ısısı içerisinde soğuttuktan hemen sonrasında da sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory