sex tube

Vişneli brownie tarifi

357

Malzemeleri

  • Yüz yirmi gramlık tereyağı (oda sıcaklığı içerisinde)
  • ikiyüz kırk gramlık bitter çikolata
  • Üç tane yumurta
  • Bir su bardağı kadar toz şeker
  • Çeyrek su bardağı kadar un
  • Bir yemek kaşığı kadar kakao
  • Bir su bardağı kadar vişne (dondurulmuş bir durumda ya da taze)

Nasıl Yapılır?

Bitter çikolatayı parçalara ayırın ve sonrasında tereyağı ile beraber bir tane kasenin içine alıp benmari usulünce erimeye bırakın. Erimeye başladıkça karıştırıp kıvamını kontrol etmelisiniz. Komple eriyerek bütünleştikten hemen sonrasında ilk sıcaklığının çıkabilmesi ve ılınması amacıyla ocağın üzerinden alın.

Bu esnada ise yumurta ile birlikte şekeri çok geniş bir kasenin içine alın ve şekerler eriyerek karışım kabarıncaya kadar mikser yardımıyla çırpın. Eritmiş bir durumda olan çikolatayı az bir şekilde karışıma yedirebilirsiniz. Bütün bu malzemeler birleşinceye kadar bir tane spatula yardımıyla karıştırın.

Un ile birlikte kakaoyu eleyip ilave edin ve karıştırmayı sürdürün. Karışım biraz kıvam alarak homojen bir duruma geldiği zaman hazır anlamına gelmektedir. Yağlı bir kağıt serip yeniden üstünden yağlamış olduğunuz bir kalıba hazırlamış olduğunuz brownie karışımını dökebilirsiniz.

Çekirdekleri çıkartılmış olan vişneleri gelişigüzel bir şekilde üstüne dağıtın ve parmağınızdan yardım alarak bastırıp harcın içine doğru gömün. Üstte kaldığı zaman fırında yanabileceğinden dolayı bütün vişnelerin harcın iç kısmında kaldığından emin olmalısınız.

Daha öncesinde ısıtmış bulunduğunuz 180 derecelik fırın içerisinde 25 ila 30 dakika kadar pişmeye bırakın. Fırından çıkarttıktan hemen sonrasında oda sıcaklığına gelebilmesi amacıyla dinlenmeye bırakın. Tercihen hava almamakta olan bir kap içerisinde, güneş almamakta olan bir alan içerisinde ve oda sıcaklığında bir gün boyunca dinlendirdikten hemen sonrasında servis edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory