sex tube

Şekersiz Dondurma Tarifi

341

Malzemeler

  • 500 ml krema
  • 300 gram çilek
  • 180 gram beyaz çikolata
  • 30 gram süt tozu

Yapılışı

Şeker sevmeyenler için harika bir şekersiz dondurma tarifim var.

Öncelikle küçük parçalara böldüğümüz beyaz çikolatayı, kaynamakta olan suyun bulunduğu bir tencere üzerine oturttuğunuz cam bir kaseye alalım. Aralarda karıştırarak benmari usulü eritelim.

Krema ve süt tozunu küçük bir sos kabında karıştırıp aralarda karıştırarak kaynama noktasına gelene kadar ısıtalım. Benmari usulü eriyen beyaz çikolatanın bir kısmını kremamıza katıp hızlıca karıştıralım. Azar azar ekleyip homojen bir kıvam elde edene kadar karıştırma işlemini sürdürelim. Elde ettiğimiz karışımı oda sıcaklığında soğumaya bırakalım.

Sap kısımlarını aldığımız çilekleri küçük parçalara bölelim. Dondurmaya rengini verecek çilekleri mutfak robotundan geçirip püre haline getirelim.

Büyük boy ve cam bir karıştırma kabını derin dondurucuda uzun süre bekletelim, gerekirse buz dolu bir kap üzerine yerleştirip yine derin dondurucuda soğutalım.

Oda sıcaklığında soğuyan çikolatalı krema ve çilek püresini buz gibi soğuyan karıştırma kabına alalım. Mikser yardımıyla, yüksek devirde 10-15 dakika kadar çırptığımız dondurma karışımını kapaklı ve derin bir kaba alalım.

Derin dondurucuda kıvam alması için 10-12 saat kadar beklettikten sonra şekersiz dondurma tarifini külah veya servis kaselerinde ikram edebiliriz.

Afiyet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory