sex tube

Mantı Tarifi

236

Hamur işlerinin en iyi lezzetli keyif veren bir başka yemek çeşitimiz ise kış ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan mantı yapmanın en iyi kolay püf noktalarını sizler için bir arada hazırladık.

Mantı yapmak gercekten biraz ugraş ve zahmet gerektirse de ama yapılıp hazır olduğunda parmaklarınıza kadar o muazzam tad damağınızda kalır.

İşte sizlere mantı tarifi ve gerekli malzemeleri bir arada liste halinde huzurlarınıza sunuyoruz.

Malzemeler

3 su bardağı un

1 yumurta

1 tatlı kaşığı tuz

ve biraz su

Mantı içeriği olarak sizlere hazırlanısı hakkında Bilgi veriyoruz.

1 kg Tokana mantısında 650 gr haur ve 350 gr. harç kullanılmaktadır. Harç dana eti, soğan ve baharat karışımından elde edilir. Mamullerimizde % 100 dana eti kullanılmakta olup kesinlikle başka bir katkı addesi (soya, galete unu vs) kullanılmamaktadır.

Mantı Tarifi İç Malzemesi

Yarım kğ az kıyma

1 baş soğan

1 tatlı kaşığı tuz, karabiber

Mantı Üzeri İçin

2 Yemek kaşığı tereyağ

1 tatlı biber salçası

Mantının Haşlama Suyu

mantı-tarifi1 Su bardağı kadar soğuk su

Sarımsaklı yoğurt

Bizlere bütün gerekli yukarıda saymış olduğumuz malzemelerimizi hazırladık sonra şimdide sıra geldi mantımızı yapmaya.

Mantı Hazırlanışı

Derin bir Kaba Uygun miktardaki unu koyuyoruz ortasına havuzumuzu açıyoruz yavaş yavaş tuz ve yumurtayı koyup karıştırıyoruz. Hamurun durumuna göre Uygun miktarda yavaş yavaş su ilave etmeyi unutmuyoruz. Hamurun sert olmasına dikkat edelim. Hamurumuzu 3 eşit parçaya bölüp şimdilik dinlendirmeye alalım ve iç malzemeyi hazırlamaya başlayalım. Karşılıklı uçları verev gelecek şekilde bohça gibi kapatıp kurumak üzere bir sofra örtüsünün üzerine bırakıyoruz.

İç malzeme için kıymamızı bir Kaba bırakıyoruz, soğanları ince ince doğruyor üzerine karabiber ve tuzumuzu ilave ediyoruz kıymamızla iyice yoğurup karıştırıyoruz.

Hamuru börek hamurundan biraz daha kalınca açıyoruz, açılan hamuru eşit parçalar halinde kare kare kesiyoruz. Haırladığımız iç malzemesinden parmağımızın ucu ile alıyoruz ve karelerin ortasına yerleştirip 4 ucunu birbirine denk gelecek şekilde katlıyoruz. Tüm kareler bittiğine göre bu kareleri sofrabezinin üzerine kuruması için bırakıp, diğer hamura geçebiliriz. Artık pişirme işlemine geçebilirsiniz. 1 bardak kadar soğuk suyu tencereye koyup mantılarımızı kaşık kaşık pişirip alıncada üzerine yoğurduuzu dökebiliriz. Servise hazır mantılarımız afiyet olsun.

mantı-yapılışı Gercekten marifet ve beceri ve uğraş istiyen mantı yapılıp tam hazır kıvamına geldiğinde çok güzel bir tat almaktadır. Yanı ugraştığınıza kat kat değecektir. Hem emek verilmiyen hic bir yemeğin tadı tuzu olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory