sex tube

Kıymalı Yumurta Tarifi

278

Bugün her zamankinden yorucu gecen iş günlüğümden dolayı eve geldiğimde karnımın çok açıkmış olduğunu hissettim. Pratik ve kolay yoldan hemen buzdolabında dünden çıkarmış olduğum kıyma aklıma geldi. Kıymalı yumurta yapımına başladım.

Kıymalı yumurta tarifini sizler için hazırladım. Umarım sizlerde çok beğeniğ eviniz yada iş yerlerinizde müsait ortamalrda bu kolay pratik kıymalı yumurta yapmayı sizlerde yaparsınız.

kıymalı-yumurta Kıymalı yumurta yapılış ve tarifi için aşağıdaki Malzeme listemizi önce ayarlıyalım.

Kıymalı yumurta malzemeleri

250 gram. kıyma

1 adet baş büyük kuru soğan

1 adet domates

1 adet yeşil biber acılı acısız bu size kalmış.

3-4 Adet yumurta size kalmış tane secmesi.

Biraz karabiber ve tuz azda yağ.

Kıymalı Yumurta yapılışı

Teflon tava içine yağımızı koyuyoruz. Kısık dereceli ateşe koyuyoruz tavamızı yağımız biraz kaynamaya kızarmaya başlayınca. Kıymamızı katıyoruz. Biraz karıştırdık sonra, daha sonra ufak ufak doğradığımız soğanımızzı, domateszimizi biber ve baharatları kıymamızın içine ilave ediyoruz.

Ocağın ateşini biraz yükseltiyoruz, kıymalarımız olunca ve yaklaşık olarak 15 dk. sonra kıymamız hazır olduğu sırada bunun üstüne 3-4 adet yumurtamızı kırıyoruz.

Biraz üstüne biber serptik sonra isityen karıştırabilir. İstiyen dilediği gibi yapar, ama ben kariştırmadan güzel bir görüntü ve lezzetli görüntüsüyle hazırlayıp olduğum kıymalı yumurtamın yanına birde güzel bir ayran hazırladım.

Sizler de bu şekil de hazırlayın emin olun çok lezzetli bir tat alacaksınız.

Tabi Burda soğan biber domates ilave etmeleri size kalmış istiyen başka değişik şekil de yapabilir. Ama bu şekil bir deneyin, gerçekten çok lezzetli bir tat alacaksınız yanına ekmeğinizi alın ve afiyetle catala gerek olmadan ellerinizle yiyin 🙂

Afiyet olsun.

Umarım kıymalı yumurta tarifimizi sizler de deneyerek çok beğeneceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory