sex tube

Tikvenik Böreği Tarifi

793

Malzemeler;

  • Dört tane yufka
  • Bir kilogram bal kabağı (kabukları soyulmuş bir durumda)
  • Bir su bardağı kadar şeker
  • Bir su bardağı kadar ceviz içi (ince bir şekilde çekilmiş)
  • Bir tatlı kaşığı kadar tarçın
  • Bir çay bardağı kadar sıvı yağ
  • İki yemek kaşığı kadar pudra şekeri

Nasıl Yapılır?

Bal kabağını çok geniş bir tane kasenin içerisine rendeleyin. Şeker ile birlikte ceviz ve de tarçını bal kabağına ilave ederek güzel bir şekilde karıştırın. Yufkaları ise yarım ay meydana gelecek bir biçimde tam orta kısmından kesin. 8 tane yarım ay biçimine sahip bir yufka elde etmiş durumda bulunacaksınız.

Bir tane fırça kullanarak yufkaların iç yüzeylerini kaplayacak bir biçimde sıvı yağ sürmelisiniz. Hemen sonrasında bal kabaklı harcı yufkanın iç kısmına eşit bir biçimde yerleştirdikten sonra rulo biçiminde sararak güle benzer bir şekilde dolayın.

Dolamış olduğunuz birinci yufkayı yağlı kağıt koymuş olduğunuz bir tane fırın tepsisinin içine ya da 30 santimetrelik çapa sahip yağlanmış borcamın orta kısmına yerleştirin. Öteki yufkaların üzerine de sıvı yağ sürdükten sonra iç harcını ilave ederek rulo biçiminde sarın. Ortaya yerleştirmiş olduğunuz yufka ile birlikte birleştirip dizin. Birleştirmiş olduğunuz bu yufkalar adeta gül böreği gibi tepsinin içerisinde dizilmiş bir durumda bulunmalı.

Elinizde yer alan yufkalar bittiği zaman kalmış olan sıvı yağı ise böreğin en üstünde yer alan bölümüne bir tane fırçayla sürün. Daha öncesinde ısıtılmış durumda bulunan 180 derecelik fırın içerisinde üzeri kızarana kadar yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika kadar pişmeye bırakın. Servise başlamadan öncesinde ise üstüne pudra şekeri serpebilirsiniz. Tikvenik böreğiniz şu anda servise hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory